من نیاز به کمک دارم در مورد …

آموزش وردپرس

رفع خطای 404 پست‌ها در وردپرس

خطای 404 در وردپرس

وردپرس یک CMS قدرتمند است. گاهی اوقات یک تغییر کوچک ممکن است وب‌سایت شما را از دسترس خارج کند. با این حال، پیدا کردن راه حل برای مشکلات وردپرس بسیار آسان است. در بخش‌های قبل برخی از رایج‌ترین خطاها و مشکلات وردپرس که کاربران با آن‌ها مواجه شده‌اند مثل خطای internal server error یا خطا در اتصال به پایگاه داده را برطرف کرده‌ایم. یکی دیگر از مشکلات رایج در وردپرس که کاربران با آن مواجه می‌شوند پست‌های وردپرس است که خطای 404 را بازمیگردانند. در این مقاله نحوه‌ی برطرف کردن خطای 404 وردپرس را آموزش خواهیم داد.

معمولاً در این سناریو یک کاربر می‌تواند به ناحیه مدیریت وردپرس و صفحه اصلی وبلاگ خود دسترسی داشته باشد، اما هنگام دسترسی به یک پست با پیغام خطای: 404 Not found روبرو می‌شود. نگران نباشید، بیشتر مواقع پست‌های شما از بین نمی‌رود و جایشان امن است. معمولاً این اتفاق زمانی می‌افتد که فایل htaccess. شما حذف شده باشد و یا قوانین بازنویسی با اشتباه روبرو شود. کاری که باید انجام دهید تعمیر پیوند‌های یکتا (permalinks) در تنظیمات است.

به آدرس Settings > Permalinks بروید، و برروی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس
تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس

 

این کار موجب می‌شود تنظیمات پرمالینک شما بروز رسانی و قوانین بازنویسی تنظیم شود. در بیشتر موارد این راه‌حل خطای 404 پست‌ها در وردپرس را برطرف می‌کند. با این حال، اگر مشکل شما مرتفع نشد، باید فایل htaccess. را بصورت دستی بروزرسانی کنید.

با استفاده از FTP به سرور خود متصل شوید، و فایل htaccess. که در همان مسیرِ پوشه‌های wp-content و wp-includes قرار دارد را تغییر دهید. ساده‌ترین کار این است که فایل را بطور موقت از طریق تغییر سطح دسترسی به 666، قابل نوشتن کنید. سپس راه‌حل اصلی را دوباره تکرار کنید. فراموش نکنید که سطح دسترسی را به 660 بازگردانید. همچنین می‌توانید این کد را بصورت دستی در فایل htaccess. خود اضافه کنید:

 

 

رفع مشکل در سرور Local

اغلب طراحان و توسعه‌دهندگان، وردپرس را به قصد آزمایش با استفاده از سرور محلی روی کامپیوترهایشان نصب می‌کنند. اگر می‌خواهید از پیوند یکتای بهتری استفاده کنید، باید rewrite_module را در پیکربندی آپاچی MAMP، WAMP یا XXAMP خود فعال کنید.

ما یک آموزش در نحوه فعال‌سازی پیوندهای یکتا در وردپرس برای سرور محلی قرار داده‌ایم.

امیدواریم این مقاله در رفع خطای 404 پست‌ها در وردپرس به شما کمک کرده‌باشد. آیا این راه‌حل به شما کمک کرد؟ آیا راه‌حل دیگری که به شما کمک کرده باشد سراغ دارید؟ لطفاً آن را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید. مایلیم این مقاله را به یک منبع جامع برای تمام کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند تبدیل کنیم.

ابزارهای بهینه سازی وب سایت تسنیم

افزودن دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه "وردپرس استارت" آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید.
Email address
Secure and Spam free...